Ekonomi

Bursa Uludağ Üniversitesi “Dijital Dönüşüm Teknolojileri Fuarı”na ev sahipliği yapacak

Bursa Uludağ Üniversitesi (BUÜ) Dijital Dönüşüm Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi öncülüğünde 27-28 Aralık tarihlerinde “Dijital Dönüşüm Teknolojileri Fuarı” düzenlenecek.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre dijital dönüşüm ekseninde geliştirilen üç boyutlu yazıcılar, endüstriyel robotlar, sensörler, elektronik kartlar, yazılım altyapıları gibi yeni teknolojiler, Prof. Dr. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde.

Sektörün dijital dönüşüm alanında kullandığı teknolojik unsurları potansiyel iş gücü ile buluşturmayı hedefleyen fuarda öğrenciler ve akademisyenler, teknik projelerini Ar-Ge ve Bilişim gibi departmanlarda faaliyet gösteren profesyonellere aktarma fırsatı bulacak.

Fuarın ilk gününde gerçekleştirilecek panel oturumlarında dijital dönüşümün liderleri bilgi ve deneyimlerini katılımcılarla paylaşacak.

Yaklaşık 30 kuruluşun katılacağı fuarda Bosch, TOFAŞ, Ermaksan, Ermetal, Yeşilova Holding, Barida Makine gibi prodüksiyon firmalarının yanı sıra Mert Yazılım, Cadem Digital, BG Tek, FEV Turkey, İthinka Bilişim gibi bilişim firmaları da yer alıyor. , Teracity gerçekleşecek.

Ayrıca üniversite bünyesinde başarılı işlere imza atan gruplar da fuarda iş dünyası temsilcileri ile bir araya gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu