Haber

Numan Kurtulmuş’tan değerli açıklamalar

Kurtulmuş’un açıklamalarından satırbaşları:

Seçmen rehavete kapılmadan sandığa gitmeli. Bunun iki nedenden dolayı büyük bir oy artışı olacağını düşünüyoruz. Birincisi, muhalefet meşruiyet tartışması olmayacak bir farkla kazanılmalıdır.

Ekonomik sıkıntıların önüne geçmek için gaza basmayı, daha çok üretmeyi ve daha çok ihracat yapmayı hedefliyoruz. Hangi revizyonların yapılması gerekiyorsa, şüphesiz yapılacaktır. Türkiye, para politikaları ve faiz politikaları konusunda günün kuralları neyi gerektiriyorsa onu yapıyor. Türkiye dünyanın sayılı ekonomilerinden biri olacak diyoruz. Tüm bunları yaparken serbest piyasa ekonomisi ilkelerinden vazgeçmemek gerekiyor.

KKM tedbirdi hep devam edecek diye bir şey yok.

Enflasyon önümüzde büyük bir sorun olmaya devam ediyor. Enflasyonla mücadele bir numaralı önceliğimiz olacak.

KILIÇDAROĞLU’NUN BTK İDDİALARI

İnsanlar hakkında konuşmayı sevmediğimi biliyorsun ama yenilmiş bir adamın kendisiyle hesaplaştığını gördüm. Şimdiye kadar seçimlere katılmama çağrısı yapan bir siyasetçi görüyorum. Seçime gitmeyin diyen ilk siyasetçi oldu. Bu, korkunç bir yenilgi psikolojisinin ifadesidir. Üzücü bir tablo, Kılıçdaroğlu’nun bu kadar düşüncesiz olmasına üzülüyorum.

İLTİCA İSTEYENLERİN GERİ DÖNÜŞÜ

Özdağ, Cumhurbaşkanımızı takviyelerle ilgili ziyaret ettiğimizde mültecilerden bahsettik. Maalesef Özdağ’ın mültecilerle ilgili bir planı olmadığını söylemesi yalandı.

Suriyeli mülteciler buraya daha lüks bir hayat yaşamak için gelmediler, bu insanlar savaştan kaçmak için geldiler. Türkiye’ye hangi şartlar altında geldiklerini biliyorum. İnsanlar buraya hayatta kalmaya geldi. Mülteciler hakkında konuşurken faşistler gibi konuşamayız. Rakamlarda saçmalık var. 5 milyona yakın mülteci var. Kılıçdaroğlu ayağa kalkıp “10 milyon” diyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu