Haber

Yunanistan’da Orman Yangınları Devam Ediyor

Yunanistan günlerdir orman yangınlarıyla boğuşuyor. Özellikle Rodos Adası ve başkent Atina yakınlarında devam eden yangınlar nedeniyle ülkede kriz hali ilan edilirken, Türkiye’nin yanı sıra birçok ülke de alevlerle çabaya destek veriyor.

ATEŞTE DANSLAR VE DÜĞÜNDE DANSLAR

Yangınların devam ettiği Attika vilayetinden görüntüler sosyal medyanın gündemine oturdu. Attika Valisi Patulis, yangınlarla mücadele edilirken bir düğüne katıldı. Düğünde yaşanan eğlenceli anlara dikkat çeken Patulis’e sosyal medyada tepki yağdı.

ASKERİ MÜHİMMAT TANKINDA PATLAMA

Öte yandan alevler dün Magnisia bölgesindeki askeri uçak mühimmat deposuna da sıçradı. Mühimmat deposunda büyük bir patlama oldu.

YANGINDA 4 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Ülkede günlerce süren orman yangınlarında 4 kişi hayatını kaybetti. 17 Temmuz’da Yunanistan’da başlayan orman yangınları devam ederken, Türkiye, İsrail, Mısır, Bulgaristan, İtalya, Malta, Fransa, Ürdün, Polonya, Romanya ve Slovakya yangınlara müdahale için yardım gönderdi. Tarım ve Orman Bakanlığı’na ait iki amfibi yangın söndürme uçağı ve bir yangın söndürme helikopteri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla 9 kişilik uçuş ekibiyle 22 Temmuz’da Atina’ya geldi. Türkiye’den gönderilen uçaklar, Rodos Adası’ndaki yangınlarda görev yapıyor.

polatelihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu