Yaşam

Depremzede çocuklar atölyelerde buluştu

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Bursa’ya gelen çocuklar, Nilüfer Belediyesi tarafından düzenlenen drama ve baskı resim atölyesinde keyifli bir gün geçirdiler.

Nilüfer Belediyesi, 6 Şubat’ta meydana gelen büyük depremin ardından Bursa’ya gelen depremden etkilenen çocuklar için Misi’de bulunan Art Coffee House ve İpek House’da etkinlikler düzenledi. Nilüfer Belediyesi ve Bursa İl Göç İdaresi Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen iki farklı atölye çalışmasına katılan çocuklar hem yeni bilgiler öğrendiler hem de eğlendiler. Aralarında yabancı uyruklu çocukların da bulunduğu 22 kişilik grup, Nilüfer Belediyesi Sanat Kahvesi ve İpek Evi’nde düzenlenen atölyelerde yeni deneyimler kazandı. 9-14 yaş arası çocukların yer aldığı psiko-sosyal pekiştirme anlamında güçlendirme etkinliğinde önce fotoğraf çizimleri yapılmış daha sonra boya ile baskı yapılmıştır. Çocuklar hayal ettikleri çalışmaları fotoğraflara yansıttı.

İpek Evi’nde gerçekleştirilen drama atölyesinde çocuklar, iletişimi güçlendiren ekip çalışmasında yer aldı. Eğitmenler Esin Selimoğlu ve Sevil Şahin Hakverdi ile keyifli vakit geçiren çocuklar, kendilerini ağırlayan Nilüfer Belediyesi’ne teşekkür etti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu